SVATEBNÍ FOTOGRAFIE – OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jak svatebního fotografa konkaktovat a kdy rezervovat termín?

Napište pomocí poptávkového formuláře nebo jednoduše volejte na telefonní číslo 605 733674. Termí si rezervujte nejlépe hned v okamžik, kdy máte potvrzený termín svatby.

 

Můžeme se s Vámi setkat ještě před svatbou?

Ano, určitě takové setkání uvítám. Navzájem se poznáme a můžeme si upřesnit Vaše požadavky. Přiblížím Vám, jak fotografování probíhá a co Vás čeká.

 

Jak bude fotografování našeho svatebního dne probíhat?

Fotografování svatebního dne a jeho obsah závisí na zvoleném svatebním balíčku. Každý zahrnuje jak dokumentární tak aranžované fotografie. V podstatě ale fotografuji všechny významené okamžiky a detaily, které Vám později svatební den připomenou. Dokumentární fotogafie zachycují průběh svatby, většinu zůčastněných osob a svatebčanů v jejich přirozeném prostředí. Aranžované fotografie skupiny svatebčanů se fotografují zpravidla po obřadu. Není špatné si dopředu promyslet jeké skupiny byste radi vyfotografovali. Po vyfotografování skupin se v přítomnosti svatebního fotografa přesunete na méně frekventovaná místa, kde bude probíhat portrétní fotografování. V příjemném a klidném prostředí Vám napovím a nasměruji Vás tak, abychom pořídili svatební fotografie které pro Vás budou jedinečnou vzpomínkou na svatební den. Následně se pak vrátíme zpátky za svatebčany abyste se mohli věnovat plánovanému programu. Na závěr je také dobré říci, že při focení skupinových fotografií často dochází ke skluzu a je tedy vhodné počítat s časovou rezervou.

 

Kolik času nám focení zabere?

Vše je možné přizpůsobit přáním klientů, nicméně je dobré aby při plánování svatebního harmonogramu počítali s dostatečným časem na portrétní svatební fotografie. Minimální čas pro fotografování v klidné a příjemné atmosféře je 1,5 hodiny. Je tedy dobré svatebčany na tuto prodlevu připravit, popřípadě pro ně přichystat občerstvení, program či pouze zarezervovat kavárnu v blízkém okolí. Nervózně podupující strýček těšící se na svůj vytoužený svatební oběd do focení velkou pohodu nepřinese. Možná ale později ocení kvalitu fotografií. Tento den patří jen Vám a budete to především vy, kdo si bude prohlížet a ukazovat svým známým svatební album. Pro dokonalé výsledky vyžaduje portrétní fotografie uvolněnost a příjemnou atmosféru, proto bychom Vám doporučili naplánovat si pro práci svatebního fotografa opravdu minimálně hodinu a půl času.

 

Jak se připravit na portrétování?

Není špatné si ještě před obřadem vyzkoušet účes a líčení, který Vám připraví kadeřnice se stylistkou v den svatby. Vyhnete se tak případnému zklamání z jejich odvedené práce a nepříjemnému pocitu nejistoty ve svatební den, kdy budete mít spoustu jiných starostí. Den či dva před před svatbou je dobré vyzkoušet si také svatební šaty.

 

Co když bude pršet?

Drtivá většina snoubenců si přeje, aby ve svatební den bylo ideální počasí – slunečný den s modrou oblohou. Svatební fotografie pořízené za deštivého počasí mají nadruhou stranu originální atmosféru a zajímavé kouzlo. Nevěšte hlavu pokud předpověď počasí nevypadá optimisticky i svatba za deštivého dne se dá dobře nafotit. Dobré je mít pro tuto alternativu plán a místo, kde je možné fotografovat pod sřechou (interiér zámku, zajímavá místa přímo ve městkých úřadek ve kterých probíhá obřad, hotely, designové restaurace, městská podloubí, atd.)

 

Snímky, které nám svatební fotograf předá budou již upravené?

Ano, všechny svatební fotografie dodané na DVD budou v plném rozlišení 21Mpx upravené pro tisk.

 

Kdy a jak dostanu své svatební fotografie?

Svatební fotogalerii resp. odkaz k jejímu přístupu popocí internetu obdržíte do 10-ti dní. Na základě Vašeho výběru výrobíme tištěné fotografie v požadovaném formátu. Snímky tak fyzicky obdržíte při osobním setkání jak v tištěné tak elektronické podobě na DVD.

 

Jaké vybavení jako svatební fotograf používáte?

Nejvyšší modely digitální zrcadlovky značky Canon (Canon 5D Mark II a Canon 1D Mark III) s vysokým rozlišením a profi objektivy.  

 

Nenašli jsme zde odpovědi na naše otázky, co máme dělat?

Kontaktujte nás pomocí kontaktního formůláře nebo zavolejte.